Vlečné řetězy a systémy pro všechna průmyslová odvětví a aplikace

Vlečné řetězy, také známé jako energetické řetězy, kabelové nosiče nebo kabelové tratě, jsou flexibilní systémy pro správu kabelů a hadic používané k přenosu energie a signálů ze stacionárního zdroje do pohyblivého koncového bodu. Chrání kabely a hadice před opotřebením a poškozením způsobeným pohybem, vibracemi nebo faktory prostředí a cíleně je organizují tak, aby zlepšily provoz strojů a zařízení. Vlečné řetězy se často používají v průmyslových aplikacích jako je strojírenství, automatizační technika, robotika nebo třeba manipulační a zdvihací technika.

Členem skupiny HELUKABEL je i společnost EKD Systems, která se věnuje výrobě energetických řetězů již přes 50let. Sortiment EKD Systems zahrnuje širokou škálu vlečných řetězů dostupných v různých velikostech, materiálech a provedeních, která lze snadno přizpůsobit přesně dle požadavků Vaší aplikace. Společně jsme schopni Vám dodat kompletní systémová řešení obsahující kabely, hadice, konfekci a vlečný řetěz.

KOLIBRI standardní vlečný řetěz

KOLIBRI je cenově výhodný pro aplikace s lehkou hmotnostní zátěží. Díky integrovanému plastovému konektoru nejsou potřeba další montážní díly.

Aplikace: robotika, manipulační a dopravníková technika, papírenské a textilní stroje

EKD_Kolibri

PKK variabilní plastový vlečný řetěz

PKK spojuje všechny výhody vlečných řetězců do jednoho systému:
PKK lze snadno zkrátit a prodloužit, otevřít a zavřít, a to i bez nářadí. Jeho motáž je i demontáž je rychlá a snadná.

Aplikace: robotika, manipulační technika, obráběcí a textilní stroje

EKD_PKK

Robustní plastový vlečný řetěz

PLE s hliníkovími příčkami je levnější a lehčí než ocelový řetěz. V kluzných aplikacích lze řetěz použít na vzdálenost až 100 m.

Aplikace: obráběcí stroje, manipulační technika, dopravníková a zdvihací technika

EKD_PLE

SLE ocelový vlečný řetěz

SLE je k dispozici v ocelovém, nerezovém a tvrzeném provedení. Lze jej dodat s otvorovými vzpěrami (SLE a SLA), pěnovými vzpěrami (SLS) a plastovými přepážkami (SLP) a trubkovými vzpěrami (SLR).

Aplikace: obráběcí stroje, válcovny, speciální stroje, dřevoobráběcí stroje, ocelárny, vrtý průmysl a další.

EKD_SLE

GKA velký ocelový řetěz

GKA se používá pro velké množství kabelů a hadic s velkými vnějšími průměry a také pro samonosné délky až 18 m. Řetěz je k dispozici také v nerezové kvalitě V4A a také ve speciálních verzích.

Aplikace: válcovny, offshore instalace, velké obráběcí stroje atd.

EKD_GKA

SFK ocelová trubka

Uzavřený ocelový plášť SFK nabízí kabelům a hadicím dobrou ochranu před horkými třískami, rozstřikem při svařování a jiskrami.

Aplikace: v krátkých pojezdových vzdálenostech a při nízkém počtu zdvihů u obráběcích strojů, speciálních strojů a mnoha dalších

EKD_SFK

PFR plastová trubka

PFR je vhodná pro krátké vzdálenosti. Díky uzavřené konstrukci je dosaženo dobrého optického efektu. Trubku lze snadno zkrátit a prodloužit. Pokovaná trubka je optimální pro ochranu před horkými třískami, rozstřikem při svařování a jiskrami.

Aplikace: obráběci stroje, svářečky, zpracování kovů atd.

EKD_PFR

Chcete vědět víc? Naši experti jsou Vám k dispozici, aby zodpověděli vaše dotazy a poskytli řešení na míru:

Zákaznické centrum

T: +420 312 672 620

+420 312 672 622

F: +420 312 672 621

E: prodej@helukabel.cz

Helukabel CZ zastupuje EKD Systems pro Českou a Slovenskou republiku