Kabely, vodiče a příslušenství pro robotiku

Na celém světě jsou roboti neoddělitelnou součástí výrobního průmyslu, který by bez nich byl už dávno nemyslitelný. Ve výrobě se častěji setkáváme s roboty a coboty, kteří pracují s člověkem bok po boku a interagují, ale provádějí i samostatné činnosti. Nejnovější průmysloví roboti se pohybují v trojdimenzionálním prostoru a dokáží se tak zhostit nejrůznějších úkolů.

Sledy pohybů robota, popř. robotické paže se opakují miliónkrát za sebou, a to do všech směrů. Jsou trvale přesné a poskytují stále stejnou kvalitu při opakujících se činnostech i za extrémních podmínek. Na používané kabely pro roboty jsou kladeny ty nejvyšší nároky: intenzivním zrychlováním a zpomalováním, zatěžováním tahem, požadavky na 3D pohyb, kombinovaným namáháním krutem a ohybem. Aby těmto nárokům dostály, musejí být kabely vedeny dle účelu použití, zároveň však také těsně a skladně v robotickém rameni anebo na něm, aby se dosáhlo co možná největší volnosti pohybu.

Naše kabely značky Roboflex® nabízejí vhodné řešení pro různá zatížení. Kabely uspokojí nároky na chemické, tepelné a mechanické namáhání jako je zkroucení, ohýbání, flexibilita, otěr, vrubová houževnatost, odolnosti vůči olejům a okujím při svařování.

Společnost HELUKABEL nabízí pro robotiku kabely s různými průřezy v oblastech jako je senzorika, datová, síťová a sběrnicová technika, stejně jako řídící a motorové kabely. Kromě vysoké skladové dostupnosti kabelů pro roboty a konfekce umožňuje společnost HELUKABEL také individuální řešení podle přání zákazníků. V závislosti na použití pro Vás vyvineme vhodný kabel i systém ochrany kabelů s ním související a zajistíme montáž a servis na místě.

Rádi Vám pomůžeme při výběru správných výrobků pro Vaše speciální použití. V případě dotazů jsme Vám kdykoliv k dispozici.
Zavolejte nám na číslo +420 312 672 620 nebo nám zašlete e-mail na adresu prodej@helukabel.cz

HELUKABEL řešení pro robotiku