Fotovoltaika – energie budoucnosti

Poptávka po elektřině z obnovitelných zdrojů energie už řadu let výrazně stoupá. Aby bylo možno ji uspokojit, je výroba elektřiny fotovoltaikou nezbytná. Přitom se přeměňuje energie ze slunečního záření za pomocí fotoelektrického účinku na elektrickou energii. Aby se přeměněná energie dala využít, spojují se solární články do panelů a zapojí se do fotovoltaických zařízení.

Zatím se fotovoltaika podílí jako druhá – hned za větrnou energií – na výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů energie v Německu. V roce 2019 se tak mohlo ušetřit téměř 30 milionů tun kysličníku uhličitého. To dělá z fotovoltaiky trvale udržitelný a ekologický zdroj energie.

Rozhodující je u fotovoltaických zařízení bezpečné uložení kabelových rozvodů mezi jednotlivými panely, vč. jejich dlouhé životnosti, a také kabeláž prvků s měničem. Kvůli částečně extrémním povětrnostním podmínkám venku jsou na kabely kladeny ty nejvyšší nároky. Pro kabeláže solárních panelů nabízí HELUKABEL kvalitní kabely značky SOLARFLEX, které mají certifikaci společnosti TÜV. Díky speciálním materiálům pláště a izolačním materiálům jsou nejen bezhalogenové a odolné vůči šíření plamene, ale jsou také odolné vůči ozónu, UV záření, kyselinám a louhům, hydrolýze i amoniaku. Ani hlodavci nemají šanci, neboť naše kabely SOLARFLEX jsou navíc k dostání s ochranou proti hlodavcům.

Pro kabeláž v infrastruktuře solárních parků má společnost HELUKABEL k dispozici různé podzemní kabely i kabely pro středně vysoké napětí přímo skladem. Jako lehčí a cenově výhodnější variantu se nabízejí naše hliníkové kabely.

Máte dotazy? Pomůžeme Vám rádi při výběru správných výrobků. V případě dotazů jsme Vám kdykoliv k dispozici.
Zavolejte nám na +420 312 672 620 nebo nám napište email na: prodej@helukabel.cz