Kabely, vodiče a příslušenství pro ocelářský průmysl

Ať už ve stavebnictví, dopravě nebo pro nástroje a stroje – bez oceli si nelze představit různá průmyslová odvětví, a proto je považována
za nejdůležitější kov současnosti. Spolková republika Německo je největším výrobcem oceli v Evropské unii a ocelářský průmysl je z tohoto důvodu nepostradatelný.

Ve vysokých pecích se ze železité vsázkové suroviny získává tekuté surové železo. Poté se v ocelárnách zpracovává na surovou ocel.
Při jednotlivých výrobních procesech dochází k extrémně vysokým teplotám a jiskření a používají se agresivní prostředky.
Kabely a příslušenství používané v této výrobě musí umět obstát v těchto náročných podmínkách.

Aby vůbec potřebná energie do závodů dorazila, musí být zajištěno i zásobování energií kolem areálu závodu. Na tyto kabely jsou rovněž kladeny vysoké nároky. Podle účelu použití jsou proto žádané typy kabelů se speciálními požadavky na izolaci žil a pláště. Ať už řídící kabely, datové kabely, kompenzační vedení nebo kabelová šroubení – HELUKABEL nabízí vhodné výrobky do tohoto specifického průmyslového prostředí. Pro kabeláž z trafostanic do areálu továrny má HELUKABEL ve svém širokém produktovém portfoliu také ty správné typy podzemních kabelů a kabelů pro střední napětí.

Speciálně pro ocelářský průmysl byl vyvinut například kabel MULTITHERM 400-ES. Je vybaven robustním opletením z ušlechtilé oceli, které chrání před agresivními prostředky jako slévárenský prach a kyselina fluorovodíková, a je proto mechanicky vysoce zatížitelný. Řídící kabel
je možno použít až při teplotách do 400°C. Kabel HELUTHERM 1200/1200-ES vydrží teploty až do 1.100 °C, díky speciální izolaci žil sestávající
z opletu ze skelných vláken impregnovaných silikonem.

U kabelu THERMFLEX 180 EWKF, použitelném až do teploty 180 °C, jsou jak vnější plášť, tak i izolace žil zhotoveny ze speciálního materiálu – silikonového kaučuku. Navíc je plášť mimořádně odolný proti oděru a má dobrou vrubovou houževnatost. Kabel je proto mnohem více zatížitelný než normální silikonové kabely a to zaručuje i jeho delší životnost. Tento řídící kabel existuje i ve stíněné a bezhalogenové variantě. Kromě toho je odolný například vůči makromolekulárním olejům, změkčovadlům, zředěným kyselinám a louhům, stejně jako oxidačním činidlům.

V oblasti kabelového příslušenství nabízí společnost HELUKABEL žáruvzdorné systémy ochranných hadic pro kabely. Například hadici HTP určenou k vysoké tepelné ochraně (High Temperature Protection), která má vysoký izolační faktor díky silikonovému plášti obsahující oxid železitý, lze krátkodobě použít i při teplotě 1.090°. Jako doplněk je možno použít kabelová oka HELU-S-RK-N z niklu do teplot až +500°C
a kovovou hadici s dvojitě drážkovaným profilem z nerezu do teplot až +600°C.

Rádi Vám pomůžeme při výběru správných výrobků pro Vaše speciální použití. V případě dotazů jsme Vám kdykoliv k dispozici.

Zavolejte nám na číslo +420 312 672 620 anebo nám pošlete e-mail na adresu: prodej@helukabel.cz

HELUPOWER 1000-RV-K

HELUPOWER 1000-RV-K