Výroba kabelů v Německu, Polsku a Číně

Společnost HELUKABEL vyrábí od r. 1988 v kabelovně ve Windsbachu u Norimberku, kde vlastní produkce kabelů započala. Zde se také nacházejí testovací zařízení a výroba dosáhla doposud trojnásobného rozšíření výrobní kapacity, což je podporuje rozhodnutí vyrábět v Německu. Další výrobní závody v Evropě se nacházejí v saském Meissenu a v polském městě Jaworzno. Od roku 2014 existuje další výrobní závod ve městě Taicang v Číně. Díky tomu můžeme rychle a flexibilně reagovat na poptávku zákazníků v asijském prostoru.

Drátkování
Drátování zblízka

Windsbach & Meissen – výroba v Německu

Ve dvou závodech vyrábíme podle nejnovějších výrobních metod cca. 1 milion kilometrů žil ročně (25 x kolem zeměkoule). Více než 300 kvalifikovaných zaměstnanců se specializuje na výrobu náročných standardních i specializovaných kabelů.

Díky používání nejnovějších materiálů i spolupráci s mezinárodními zkušebními stavy zavádíme inovace v oblastech automatizace, datové techniky, technického vybavení budov a systémové techniky i obnovitelných energií.

Naše výroba v číslech:

  • 60.000 m² výrobní plochy
  • 26 vytlačovacích strojů
  • 20 lanovacích strojů
  • 60 oplétacích strojů
  • kabely & vodiče od 0,05 do 1000 mm²
  • produkce podle: EAC, UL-CSA, HAR, CCC, Germanischer Lloyd, TÜV nebo dle specifikace zákazníka
Výrobní budova HELUKABEL ve Windsbachu zvenčí
Výrobní budova HELUKABEL ve Windsbachu zvenčí
Vnitřní pohled na dceřinou společnost Balzer Kabel v Míšni
Dceřiná společnost HELUKABEL® Balzer Kabel v Míšni v Německu

Jaworzno – výroba v Polsku

Poblíž Krakova vyrábí společnost HELUKABEL Eltron kvalitní měděná jádra a pásky, termočlánková a kompenzační vedení stejně jako vodiče do vysokých teplot pro trvalé použití až do 400°C. Produkty vyráběné dle mezinárodních norem a specifických požadavků zákazníka se používají například v automobilovém průmyslu, elektrotechnickém průmyslu, při výstavbě velkokapacitních zařízení a v těžkém průmyslu na celém světě.

Výroba kabelů v polském Jaworznu
Výroba kabelů v polském Jaworznu
Budova Eltron Kabel
ve společnosti Eltron Kabel

Taicang – výroba v Číně

Společnost HELUKABEL má výrobní podnik ve městě Taicang (Šanghaj) v Číně. Na ploše 7.000 m² se vyrábí kabely a vodiče pro asijský prostor.

Podobně jako v závodech v Německu se klade důraz na kvalitní a vysoce flexibilní kabely a vodiče podle čínských a mezinárodních norem. Flexibilní obráběcí centra umožňují krátké dodací lhůty a blízkost ústředního logistického centra HELUKABEL pro asijský prostor velmi usnadňuje zpracovávání velkých projektů.

Výrobní budova Helukabel Taicang zvenčí