Zásobování energií v omezeném prostoru

Siltronic vybavuje nový závod na výrobu destiček v Singapuru propojovacími kabely od HELUKABEL

Success Story Siltronic

Nový výrobní závod, výrobce polovodičových disků pro mikroobvody, Siltronic disponuje velkým množstvím výrobních strojů. Ve strojích bývá často málo místa pro připojení napájení - to vyžaduje flexibilní kabely s malými poloměry ohybu. Díky podpoře HELUKABEL Singapore a PVC ovládacím a propojovacím kabelům řady HELUPOWER 1000 RV-K se může tato firma spolehnout na spolehlivý provoz svých strojů.

Od chytrých telefonů a počítačů po moderní auta, lékařskou techniku, obráběcí stroje, solární a větrné elektrárny: bezpočetné technologické výdobytky posledních desetiletí by nebyly možné bez maličké, nenápadné součástky zvané mikročip. Integrované obvody jsou schopny provádět složité logické operace a výpočty na velmi malém prostoru, což je základem pro fungování všech elektronických zařízení.

Základem mikročipů jsou destičky. Jedná se o kulaté nebo čtvercové křemíkové destičky o tloušťce menší než jeden milimetr, na které jsou naneseny požadované tranzistory, kondenzátory a další odporové prvky a zkombinovány do obvodu. Poptávka po destičkách po desetiletí rychle roste. Je to způsobeno rostoucí digitalizací a zaváděním elektroniky do stále více oblastí použití.

Wafer Sheets from Siltronic

- Mikročipové destičky jsou kulaté nebo obdélníkové pláty křemíku, které jsou méně než jeden milimetr silné. Jsou základem pro mikročipy.

Siltronic AG je jedním z předních výrobců křemíkových destiček. Mnichovská společnost v současné podobě existuje od roku 2004, její počátky však sahají až do 50. let minulého století, kdy začala s výzkumem a vývojem ultračistého křemíku. Dnes Siltronic zaměstnává téměř 4 500 lidí, má zařízení po celém světě a vyrábí v průměru jeden polovodičový disk za sekundu. Strategické zaměření je na výrobu destiček o průměru 300 milimetrů, které jsou svou velikostí vhodné pro high-tech aplikace, jako jsou grafické karty ve výpočetní technice.

Největší investice v historii společnosti

V Singapuru se v současné době staví dosud největší a nejmodernější výrobní zařízení pro tyto produkty. Jde o největší investici v historii firmy Siltronic. Bude vytvořeno kolem 600 nových pracovních míst, pro rozšíření výrobní kapacity, aby se uspokojila rostoucí poptávka po těchto polovodičových zařízeních. První výkop nstavby byl zahájen v roce 2021 a ta je nyní v plném proudu.

Destičky jsou vyrobeny z bloků polovodičového materiálu, známého jako ingoty, a před dokončením procházejí četnými zpracovatelskými kroky. Strojní vybavení Siltronic je odpovídajícím způsobem rozsáhlé, od zařízení po povrchovou úpravu. Pro napájení strojů má budova rozsáhlou elektrickou infrastrukturu, která poskytuje různá napětí až do 66 kilovoltů v mnoha přípojných bodech. Úkolem pana Antona Waltla je připojit stroje k těmto bodům: Projektový inženýr společnosti Siltronic Singapore a jeho tým zajišťují, aby všechna výrobní zařízení měla energii, kterou potřebují k provozu.

Flexibilní instalace na těžko přístupných místech

Elektrische Infrastruktur bei Siltronic

Pro napájení strojů má budova rozsáhlou elektrickou infrastrukturu.

„Pro napájení strojů používáme propojovací kabely s různým počtem vodičů, průřezů a jmenovitých napětí,“ říká pan Waltl. "Jedna výzva je však často stejná: omezený prostor a těžko přístupné prostory, kde musíme kabely ukládat. Zvláště důležité je, aby byly kabely vhodné pro malé poloměry ohybu." Jinak hrozí nebezpečí poškození nebo dokonce prasknutí kabelu, což může vést k drahým výpadkům výroby,“ vysvětluje Anton Waltl.

Během svého působení v Německu měl projektant již dobré zkušenosti se společností HELUKABEL jako partnerem pro elektrickou spojovací techniku – takže bylo zřejmé, že odborníka přizval i pro novou budovu v Singapuru. „HELUKABEL je zde zastoupen místní dceřinou společností, takže nám společnost mohla nabídnout požadovanou službu a rychlou odezvu,“ vysvětluje svou volbu Waltl. "Zejména u projektu této velikosti je značnou výhodou mít nablízku kontaktní osobu, která zná místní trh a platné předpisy a dokáže rychle reagovat i na krátkodobé požadavky."

Spolehlivě vysoká kvalita produktu

Nicméně kromě servisu jsou rozhodující i samotné produkty: s ovládacími a propojovacími PVC kabely řady HELUPOWER 1000 RV-K nabízí HELUKABEL vysoce kvalitní napájecí kabely pro přístroje a stroje, které mj. , zaujmou vysokou flexibilitou. V závislosti na velikosti mají minimální poloměr ohybu pouze čtyřnásobek vnějšího průměru. "Místní výrobci kabelů zde v Singapuru takové kabely v této podobě nenabízejí," říká p. Waltl. HELUPOWER 1000 RV-K je nehořlavý a odolný vůči UV záření, což zajišťuje dlouhodobý spolehlivý provoz stroje. "Těžíme také z toho, že kabely jsou vyráběny v souladu se všemi platnými předpisy a jsou trvale vysoké kvality. To vytváří bezpečnost dodávek, což je pro nás důležitý faktor," zdůrazňuje Waltl.

Ušetřený čas u montáží

HELUKABEL také dodává motorové kabely řady TOPFLEX, jednožilové vodiče řady NSGAFÖU a mnoho dalších produktů pro nový závod Siltronic. Antonu Waltlovi a jeho týmu se líbí i způsob pokládky kabelů: "S kabely se snadno manipuluje a díky hladkému povrchu se s nimi snadno manipuluje. To nám ušetří spoustu času při instalaci. To je také důležitý aspekt pro odpovědné pracovníky společnosti Siltronic , protože stroje musí být často rychle zprovozněny. Specialista na polovodiče Siltronic se bude i nadále spoléhat na HELUKABEL při dalších fázích rozšiřování výrobního závodu, potvrzuje Waltl svou volbu: „Se spoluprací jsme velmi spokojeni a těšíme se, že tento projekt společně dotáhneme do úspěšného konce“.

zpět