Ještě větší výběr pro provozovatele fotovoltaických systémů

HELUKABEL uvádí na trh nové varianty svých solárních kabelů HELUPOWER

Specialista na elektrickou spojovací techniku HELUKABEL rozšiřuje své portfolio fotovoltaických produktů uvedením dvou nových variant solárních kabelů HELUPOWER na trh. Tyto vodiče jsou speciálně navrženy pro propojení solárních modulů mezi sebou navzájem i s výkonovými střídači.

A worker is fixing solar panels on the roof

Novinkou v programu je HELUPOWER SOLARFLEX-X H1Z2Z2-K UL. Tímto je HELUKABEL prvním výrobcem, který nabízí solární kabel konstruovaný podle UL 4703, což je důležité kritérium pro výrobce systémů zaměřené na export produktů na zahraniční trhy, např. do USA. Tento kabel je také vhodný pro export do celého světa díky schválení DIN EN 50618 a IEC 62930. To může pomoci zákazníkovi optimalizovat kapacitu skladu a zjednodušit procesy nákupu, protože místo mnoha různých variant stačí mít na skladě pouze jeden kabel.

Navíc do portfolia produktů přibyl HELUPOWER SOLARFLEX-X PREMIUM. Toto provedení je certifikováno podle TÜV 2 PfG 2750 a je vhodné pro použití v plovoucích fotovoltaických systémech nebo plovoucích solárních farmách. Tento kabel má mimořádně dlouhou životnost a je vhodný pro mezinárodní použití díky schválení DIN EN 50618 a IEC 62930. Tímto HELUKABEL začleňuje do své produktové řady další řešení – řešení, které je speciálně navrženo pro vzkvétající plovoucí fotovoltaický trh.

Standardní provedení SOLARFLEX-X H1Z2Z2-K se již osvědčilo jako spolehlivé elektroinstalační řešení pro fotovoltaické systémy v mnoha aplikacích. Kabel je bezhalogenový, zpomalující hoření a je také odolný vůči UV záření, ozónu, klimatickým vlivům a vodě, tudíž je dokonale vhodný pro venkovní použití. Schválení podle evropské normy EN 50618 zaručuje u tohoto solárního kabelu jeho spolehlivost v terénu.

zpět