Vysoce flexibilní kabely pro systémy vlečných řetězů a otevřenou instalaci

HELUKABEL má ve svém portfoliu ovládací a řídící kabely, které kombinují samozhášecí vlastnosti vyhovující TC-ER a flexibilitu pro pohyblivé aplikace ve vlečném řetězu.

  • slider image
  • slider image

Kratší doba instalace a nižší náklady: V mnoha případech nabízí otevřená instalace elektrických kabelů bez trubky nebo uzavřeného kabelového kanálu významné výhody pro uživatele. To však není vždy možné bez příslušného schválení: Například v USA musí mít kabely certifikaci TC-ER (Tray Cable - Exposed Run), aby mohly být položeny do kabelového žlabu. Aby toho bylo dosaženo, musí použité materiály i konstrukce splňovat speciální požadavky – včetně zpomaleného hoření.

Zvýšená samozhášecí schopnost vyžadovaná u kabelů TC-ER však často přichází na úkor flexibility. Výsledkem je, že neustálý pohyb, ke kterému dochází, zejména v aplikacích kabelových nosičů, je pro většinu kabelů příliš velký. Výsledkem je snížená životnost a riziko prasknutí kabelu, což může vést k nákladným prostojům.

  • slider image

    PVC ovládací kabely MULTIFLEX 600 a MULTIFLEX 600-C jsou díky schválení TC-ER vhodné pro položení otevřené a nechráněné do kabelového žlabu až ke stroji.

  • slider image

    Řídící kabely TOPSERV 600 VFD a TOPSERV 650 VFD jsou ideální jako napájecí kabely pro servomotory.

Pro scénáře, které vyžadují zpomalování hoření v souladu s TC-ER a vysoký stupeň flexibility, se HELUKABEL může pochlubit dvěma optimálními řešeními ve svém portfoliu: PVC ovládací kabely MULTIFLEX 600 (nestíněné) a MULTIFLEX 600-C (stíněné). Díky schválení TC-ER jsou tyto kabely vhodné pro otevřené a nechráněné položení v kabelovém žlabu až ke stroji. Jsou vhodně navrženy jako trvale pohyblivé spojovací kabely ve vlečných řetězech pro průmyslové stroje a systémy s minimálním poloměrem ohybu 7,5 nebo 10 násobkem průměru kabelu. Kabely MULTIFLEX navíc vykazují mimořádnou odolnost vůči oleji a ve stíněné verzi vynikající elektromagnetickou kompatibilitu (EMC).

Řídící kabely TOPSERV 600 VFD a TOPSERV 650 VFD mají schválení TC-ER a výjimečnou flexibilitu, díky čemuž jsou ideální jako napájecí kabely pro servomotory. Kromě toho stínění s pocínovaným měděným opředením nabízí podstatnou ochranu proti elektrickému rušení. Speciální TPE plášť navíc vykazuje vysokou odolnost proti oleji a chladicím kapalinám a také proti oděru, tudíž je ideální pro průmyslové aplikace v systémech vlečných řetězů nebo pro otevřené instalace.

Kabely MULTIFLEX i TOPSERV jsou u HELUKABELu dostupné od roku 2016. Prokázaly svou vhodnost v různých aplikacích s různými nároky. To nabízí výrobcům strojů vyrábějících pro americký trh spolehlivé řešení, které odpovídá mezinárodním standardům. Společně se svými zákazníky HELUKABEL také vyvíjí individuální řešení pro speciální aplikace, od kabelů na míru až po kompletně předmontované a k instalaci připravené systémy vlečných řetězů.

Jste zvědaví?

Objevte naše vysoce flexibilní kabely se schválením TC-ER již nyní!

Zašlete nám email s poptávkou na: prodej@helukabel.cz

EKD SYSTEMS - specialista na systémy vlečných řetězů

zpět