HELUKABEL zahajuje výrobu v Indii

Zvyšování přítomnosti na trhu díky výrobě vysoce kvalitních kabelů podle německých a místních norem

Opening of production plant India

Skupina HELUKABEL rozšiřuje svou síť celosvětových výrobních závodů: Specialista na elektrickou spojovací techniku ​​spustil v polovině června nový výrobní závod v Indii. Budou se zde vyrábět ovládací kabely a jednožilové kabely podle německých a indických norem i řešení na míru zákazníkům.

Od roku 2003 zastupuje společnost HELUKABEL v Indii její dceřiná společnost. Nová továrna se nachází v těsné blízkosti města Gandhinagar na západě země a bude zásobovat rychle rostoucí trh subkontinentu i do budoucna. „Indie, nejlidnatější země na světě, zažívá technologický a ekonomický boom,“ vysvětluje Marc Luksch, výkonný ředitel skupiny HELUKABEL. "Jsme rádi, že díky tomuto novému výrobnímu závodu můžeme v budoucnu rychleji, komplexněji a flexibilněji obsluhovat naše místní zákazníky."

Výrobní závod zaměstnává přibližně 30 zaměstnanců, kteří vyrábějí kabely tříd vodičů 1-5, s opleteným stíněním nebo pancéřováním ocelovými dráty i bez nich. Výjimečnost tohoto výrobního závodu spočívá v tom, že mnoho výrobků společnosti HELUKABEL India je vyráběno podle indické normy BIS, což je důležité kritérium pro kabely instalované ve strojích a zařízeních určených k prodeji indickým společnostem. V budoucnu se budou kabely vyrábět také podle německé normy VDE. "Díky tomu naše kabely splňují nejvyšší požadavky na kvalitu a jsou také vhodné pro místní i mezinárodní použití. To je velmi cenné pro naše exportně orientované zákazníky," vysvětluje Marc Luksch. S logistickými a prodejními zařízeními ve městech Bombaj a Pune v kombinaci s novým výrobním závodem má HELUKABEL ideální pozici pro zajištění svého místa na rostoucím indickém trhu i do budoucna.

zpět