Žádný kufr nezabloudí

HELUKABEL je preferovaným dodavatelem kabelů pro systémy pro manipulaci se zavazadly skupiny BEUMER

Baggage handling system from BEUMER

Systémy pro manipulaci se zavazadly jsou vysoce automatizované a obsahují různé elektrické a elektronické obvody.

Dánská BEUMER Group A/S – součást německé BEUMER Group, se specializuje na moderní systémy pro manipulaci se zavazadly pro letiště. Systémový specialista se spoléhá na HELUKABEL pro přenos energie, signálů a dat v těchto megasystémech: více než stovka různých kabelů a vodičů pomáhá bezpečně a rychle navést kufry, tašky a sportovní vybavení na místo určení kdekoli na světě.

Mezinárodní letectví opět vykazuje kladná čísla poté, co byl těžce zasažen během pandemie Covid: v roce 2022 vzlétlo 32 milionů letů, což je výrazně více než v předchozím roce. Odborníci očekávají v budoucnu další oživení, letecký provoz brzy překročí úroveň před pandemií.

Aby se vyrovnala s rostoucím počtem cestujících, přeměňují se letiště na efektivnější dopravní uzly. Důležitou roli zde hrají nové a efektivnější systémy pro manipulaci se zavazadly, protože cestující by měli dorazit do cíle spolu se svými zavazadly. Třídicí a přepravní systémy na letištích se tak staly technicky sofistikovanými end-to-end systémy, které jsou schopny provádět různé autonomní a počítačem řízené úkoly, které manipulují se zavazadly od odbavení a bezpečnostních kontrol až po výdej zavazadel.

High-tech automatizovaná řešení

Jedním z nejrenomovanějších specialistů v tomto náročném odvětví je skupina BEUMER. Produktové portfolio tohoto dodavatele intralogistických systémů se sídlem v Beckumu v Německu obsahuje řadu řešení v oblasti dopravy, nakládky, paletizace, třídění a distribuce. Její dánská koncernová společnost BEUMER Group A/S je kompetenčním centrem pro systémy pro manipulaci se zavazadly a instalovala své špičkové systémy na několik největších světových letišť. Společnost tak mohla čerpat ze zhruba 40 let zkušeností v oboru.

„V závislosti na provozních požadavcích letiště specifikujeme různá řešení, jako je systém sklopných táců, nebo větší nezávislé nosné systémy, jako je BEUMER autover cart systém nebo CrisBagnosný systém na bázi vozíků,“ vysvětluje BEUMER Group Procurement Manager , Sebastian Vester Sørensen. "Všechny tyto systémy mají jedno společné: jsou vysoce automatizované a obsahují různé elektrické a elektronické obvody." Kabely a vodiče jsou tedy klíčovými součástmi těchto obrovských systémů, protože zaručují správný a spolehlivý přenos energie, řídicích signálů a dat.

Baggage Handling system from BEUMER

Komplexní služba s kompetentními partnery

Baggage handling systems
Letiště jsou mimořádně citlivé oblasti s vysokými bezpečnostními standardy, což se odráží v požadavcích na kabely a vodiče.

Skupina BEUMER již řadu let spoléhá na HELUKABEL. Společnost získává své kabely a vodiče od výrobců kabelových svazků a také přímo od specialistů na spojovací techniku, kteří mají také dceřinou společnost v Dánsku. S Holgerem Weeberem (regionální manažer prodeje pro severské země), Hartmutem Kellnerem von Bergenem (senior manažer pro mezinárodní obchod) a Markusem Kienzlem (manažerem mezinárodních účtů) má dodavatel intralogistického systému tři zkušené a kompetentní partnery v centrále HELUKABEL v německém Hemmingenu, kteří poskytují projektovým místům BEUMER spolehlivou podporu bez ohledu na to, kde ve světě se nacházejí. Skupině BEUMER byl přidělen status globálních účtů ve společnosti HELUKABEL, což znamená, že těží ze zvláště transparentního, efektivního a spolehlivého dodavatelského řetězce. Kromě toho dánští kolegové nabízejí pohotové a komplexní služby na místě – konstelace, která podle názoru Sebastiana Sørensena neponechává nic náhodě.

"Se svým statusem Global Accounts těží skupina BEUMER z transparentního, efektivního a spolehlivého dodavatelského řetězce."
Hartmut Kellner von Bergen, senior manažer pro mezinárodní obchod, HELUKABEL

Letiště jsou výjimečně citlivými oblastmi s vysokými bezpečnostními standardy, což se odráží v požadavcích na použité kabely a vodiče. „Například z protipožárních důvodů musí být bezhalogenové a v případě požáru způsobovat pouze nízký vývin kouře,“ popisuje Sørensen. "Navíc musí odolávat vibracím, být obzvláště flexibilní a kvůli dlouhé životnosti našich systémů extrémně odolné." V závislosti na tom, kde jsou systémy pro manipulaci se zavazadly BEUMER Group instalovány, musí splňovat normy a předpisy EN nebo UL platné pro každou lokaci.

Obrovský sortiment a vysoká dostupnost produktů

Ve spolupráci s odborníky HELUKABEL dokázali inženýři BEUMER Group specifikovat perfektní typ kabelu pro konkrétní aplikaci. Systémy využívají například řadu všestranných ovládacích a propojovacích kabelů JZ-500- a JZ-600, kabely PROFInet pro přenos dat a řadu vysoce flexibilních kabelů vlečných řetězů MULTISPEED speciálně navržených pro extrémní mechanické namáhání. „Celkově odebíráme více než 100 různých kabelů od společnosti HELUKABEL,“ uvádí Sørensen. "Sortiment výrobků je tak rozsáhlý, že vždy najdeme vhodné řešení pro naše komplexní úkoly."

Dalším plusovým bodem pro odborníky BEUMER je vysoká dostupnost produktů: „Požadované kabely lze obvykle dodat v nejrychlejším čase, buď z Německa nebo přímo z Dánska. To nám šetří cenný čas při nákupu a umožňuje nám flexibilně reagovat na potřeby zákazníků.“ Sørensen zvláště chválí technickou spolupráci mezi oběma společnostmi: „Nekupujeme pouze produkty od HELUKABEL. Získáváme také odpovídající know-how. To je velká výhoda při vývoji nových systémů. Pokud máme nějaké dotazy ohledně technologie elektrického připojení, vždy víme, na koho se obrátit.“

zpět